Rekonstrukcja rządu: Mariusz Błaszczak mówi o roli prezydenta Andrzeja Dudy

Redakcja
09.01.2018 08:19
Rekonstrukcja rządu: Mariusz Błaszczak mówi o roli prezydenta Andrzeja Dudy
fot. PAP

Prezydent Andrzej Duda miał wpływ na rekonstrukcję rządu - poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak dodał, na temat szczegółów rozmów dot. zmian w Radzie Ministrów zapewne we wtorek wypowiedzą się prezydent oraz premier.

Zagłosuj

Który z wymienionych ministrów powinien odejść?

Liczba głosów:

We wtorek o godz. 12 - jak poinformowała prezydencka kancelaria - prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokona zmian w składzie Rady Ministrów. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska zapowiadała wcześniej, że we wtorek „ostatecznie kończy się proces rekonstrukcji”.

Zobacz także

Szef resortu spraw wewnętrznych był pytany we wtorek w radiowej Jedynce, czy Pałac Prezydencki miał duży wpływ na to, jaki będzie skład rządu po jego rekonstrukcji. „Niewątpliwie tak (...); miał wpływ na to, co dziś się wydarzy” - skomentował Błaszczak.

Dopytywany, czy Duda wpłynął na planowane dymisje i powołania, szef MSWiA wskazał: „Formalnie to prezydent Rzeczypospolitej powołuje do rządu”.

Zobacz także

Błaszczak dodał, że o szczegółach rozmów dot. rekonstrukcji powiedzą dzisiaj zapewne prezydent oraz premier.

Szef MSWiA był też pytany, czy w ostatnich dniach rozmawiał z Morawieckim o swojej roli w rządzie. „Rozmawiałem, spotykamy się. Rzeczywiście ostatnio było spotkanie w piątek, rozmawialiśmy na temat spraw bieżących” - powiedział.

Błaszczak podkreślił również, że w myśl zasady, jaką w kampanii wyborczej przedstawił lider PiS Jarosław Kaczyński, żaden polityk nie jest przypisany do swojego stanowiska. „Nic nam się nie należy, to jest służba” - oświadczył minister. 

RadioZET.pl/PAP/KM