Jednak zmiana premiera?! Mazurek: Nie jest tajemnicą, że...

Redakcja
05.12.2017 17:45
Jednak zmiana premiera?! Mazurek: Nie jest tajemnicą, że...
fot. PAP

- Nie jest tajemnicą, że pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma. Podejmie ją Komitet Polityczny PiS - poinformowała we wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Zagłosuj

Kto powinien być premierem polskiego rządu?

Liczba głosów:

Rzecznik PiS pytana, czy jest już znany termin rekonstrukcji rządu, odpowiedziała, że żaden konkretny termin nie został jeszcze wyznaczony. Przypomniała, że w poniedziałek odbyło się spotkanie szefów okręgów, odpowiedzialnych m.in. za kampanię wyborczą. Jak dodała, rozmowa dotyczyła spraw bieżących, w tym rekonstrukcji rządu.

- Ostateczną decyzję w temacie, kiedy i ewentualnie kto, i czy będzie zmiana premiera, podejmuje Komitet Polityczny (PiS), a taki Komitet się jeszcze nie odbył - powiedziała rzecznik PiS.

Mazurek była także pytana o propozycje objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego. - Nie jest tajemnicą, że taka propozycja się pojawiła, ale decyzji jeszcze nie ma - powiedziała rzecznik PiS.

Zobacz także

Jak dodała, najbliższe działania PiS są związane głównie ze sprawami gospodarczymi i przedsiębiorczością. - Za to odpowiada w głównej mierze minister Morawiecki - zauważyła Mazurek.

Rzecznik PiS zaznaczyła, że kształt i struktura rządu, decyzje personalne, podejmie nowy premier lub obecna premier Beata Szydło. Pytana, czy do tych zmian może dojść jeszcze w tym tygodniu, odpowiedziała: "Nie sądzę". - Wszystko się może zdarzyć, ale takich terminów jeszcze nie ma - powiedziała rzecznik PiS.

RadioZET.pl/PAP/DG