Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jednak zmiana premiera?! Mazurek: Nie jest tajemnicą, że...

05.12.2017 17:45
xxx wiadomosci

- Nie jest tajemnicą, że pojawiła się propozycja kandydatury Mateusza Morawieckiego na premiera, ale decyzji jeszcze nie ma. Podejmie ją Komitet Polityczny PiS - poinformowała we wtorek rzecznik PiS Beata Mazurek.

Jednak zmiana premiera?! Mazurek: Nie jest tajemnicą, że... fot. PAP
Zagłosuj

Kto powinien być premierem polskiego rządu?

Rzecznik PiS pytana, czy jest już znany termin rekonstrukcji rządu, odpowiedziała, że żaden konkretny termin nie został jeszcze wyznaczony. Przypomniała, że w poniedziałek odbyło się spotkanie szefów okręgów, odpowiedzialnych m.in. za kampanię wyborczą. Jak dodała, rozmowa dotyczyła spraw bieżących, w tym rekonstrukcji rządu.

- Ostateczną decyzję w temacie, kiedy i ewentualnie kto, i czy będzie zmiana premiera, podejmuje Komitet Polityczny (PiS), a taki Komitet się jeszcze nie odbył - powiedziała rzecznik PiS.

Mazurek była także pytana o propozycje objęcia funkcji premiera przez Mateusza Morawieckiego. - Nie jest tajemnicą, że taka propozycja się pojawiła, ale decyzji jeszcze nie ma - powiedziała rzecznik PiS.

Jak dodała, najbliższe działania PiS są związane głównie ze sprawami gospodarczymi i przedsiębiorczością. - Za to odpowiada w głównej mierze minister Morawiecki - zauważyła Mazurek.

Rzecznik PiS zaznaczyła, że kształt i struktura rządu, decyzje personalne, podejmie nowy premier lub obecna premier Beata Szydło. Pytana, czy do tych zmian może dojść jeszcze w tym tygodniu, odpowiedziała: "Nie sądzę". - Wszystko się może zdarzyć, ale takich terminów jeszcze nie ma - powiedziała rzecznik PiS.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń