Zamknij

Rekonstrukcja rządu "to nie będzie kosmetyka". Rzecznik ujawnia szczegóły

12.08.2020 09:17
Piotr Müller
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Rekonstrukcja rządu. Zmiany w rządzie to nie będzie kosmetyka - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował, że jednym z elementów zmian będzie "pewna konsolidacja resortów, czyli zmniejszenie liczby ministerstw, połączenie niektórych z nich tak, aby proces decyzyjny był nieco szybszy".

Rekonstrukcja rządu. "Zmiany w rządzie to nie będzie kosmetyka" - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Poinformował, że jednym z elementów zmian będzie "pewna konsolidacja resortów, czyli zmniejszenie liczby ministerstw, połączenie niektórych z nich tak, aby proces decyzyjny był nieco szybszy".

W tej chwili pracujemy przede wszystkim nad harmonogramem prac legislacyjnych tak, aby zrealizować te zapowiedzi z kampanii wyborczej z jesieni zeszłego roku oraz z kampanii wyborczej pana prezydenta Andrzeja Dudy i pod to dostosowujemy strukturę

- mówił Müller.

Zobacz także

Poinformował, że jednym z elementów tych zmian będzie "pewna konsolidacja resortów, czyli zmniejszenie liczby ministerstw, połączenie niektórych z nich tak, aby ten proces decyzyjny był nieco szybszy, żeby nie było wątpliwości, do którego ministerstwa należą pewne kompetencje, nie przedłużał się proces decyzyjny".

Rekonstrukcja rządu. Rzecznik ujawnia szczegóły

Zaznaczył, że "w tej chwili trwają ustalenia w tym zakresie".

Zobacz także

Myślę, że realnie do rekonstrukcji rządu dojdzie we wrześniu, ewentualnie na początku października

 - przekazał rzecznik rządu.

Rekonstrukcja rządu. Sondaż: jak Polacy oceniają pracę rządu?

Wtorkowa "Rzeczpospolita", powołując się na badanie IBRiS, podała, że na kilka tygodni przed spodziewaną rekonstrukcją rządu Polacy najlepiej oceniają pracę ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a także samego premiera Mateusza Morawieckiego. Wyniki sondażu wskazują, że 45 proc. pytanych dobrze ocenia premiera Morawieckiego, a 34 proc. - źle. Natomiast Łukasza Szumowskiego dobrze ocenia 54 proc. zapytanych, a źle 28 proc.

Zobacz także

Według gazety dobrze też wypada szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak, którego dobrze ocenia 44 proc., a 28 proc. - źle.

Bardzo aktywny ostatnio minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest dobrze oceniany przez 40 proc. ankietowanych, ale złe opinie o jego pracy ma aż 45 proc. osób

- czytamy w "Rzeczpospolitej".

RadioZET.pl/PAP/Rzeczpospolita