PiS wybrał nowego wiceszefa MSWiA. Jest niespodzianka!

Redakcja
10.01.2018 16:54
PiS wybrał nowego wiceszefa MSWiA. Jest niespodzianka!
fot. East News

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Paweł Szefernaker zostanie wiceszefem MSWiA, pierwszym zastępcą ministra Joachima Brudzińskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do rządu.

Według informatorów PAP dojdzie do dalszych zmian na stanowiskach wiceministrów spraw wewnętrznych i administracji. Część współpracowników byłego już szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, który objął stanowisko ministra obrony, ma przejść do MON.

Zobacz także

Obecnie w MSWiA jest czterech wiceministrów: Jarosław Zieliński, Sebastian Chwałek, Tomasz Zdzikot oraz Renata Szczęch.

Wcześniej w środę Zieliński powiedział PAP, że będzie kontynuował swoją pracę oraz że zmiana na stanowisku szefa MSWiA nie powoduje automatycznej zmiany komendantów poszczególnych służb. - Nic się w tej sprawie nie zmienia. Oczywiście komendanci zawsze podlegają ocenie, tak jak my wszyscy wykonując swoje zadania, ale zmiana na stanowisku ministra spraw wewnętrznych i administracji nie powoduje automatycznej zmiany czy sposobu podejścia do oceny komendantów poszczególnych służb - powiedział Zieliński.

Nowy rząd Morawieckiego

We wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał nowych członków Rady Ministrów. Mariusz Błaszczak, który dotychczas pełnił funkcję ministra spraw wewnętrznych i administracji, został powołany na ministra obrony narodowej. Nowym szefem MSWiA został dotychczasowy wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński.

RadioZET.pl/PAP/DG