Zamknij

"Newsweek": To Szczerski miał być szefem MSZ. Odmówił samemu prezesowi

Redakcja
09.01.2018 13:44
"Newsweek": To Szczerski miał być szefem MSZ. Odmówił samemu prezesowi
fot. PAP

Witold Waszczykowski nie jest już szefem polskiej dyplomacji. Na stanowisku ministra spraw zagranicznych zastąpił go Jacek Czaputowicz. Wcześniej wielokrotnie spekulowano jednak o kandydaturze Krzysztofa Szczerskiego. Tygodnik „Newsweek” donosi, że Szczerski propozycję otrzymał, ale... odmówił. 

Zagłosuj

Czy to będzie dobry rząd?

Liczba głosów:

„Newsweek” dotarł do informacji, z których wynika, że odmowa Krzysztofa Szczerskiego miała zaskoczyć Jarosława Kaczyńskiego. „Prezes złożył mu ostateczną propozycję a on ją odrzucił!” czytamy w artykule. 

Zobacz także

Dalej „Newsweek” ukuwa stwierdzenie, że na Nowogrodzkiej mówi się, że Szczerski „przestraszył się” trudnych relacji z Brukselą (chodzi o konflikt wokół Artykułu 7. i groźbę sankcji). „Chyba nie chciał dawać temu wszystkiemu twarzy” - czytamy. Konkluzja tekstu jest taka, że cała sytuacja „została źle rozegrana”, a Szczerski „zniechęcił do siebie prezydenta”. Także Jarosław Kaczyński miał potraktować odmowę jako „zniewagę”. 

Zobacz także

Według ustaleń „Newsweeka” Morawiecki forsował jeszcze kandydaturę Konrada Szymańskiego. Na nią miał nie zgodzić się prezes PiS. 

Ostatecznie szefem polskiej dyplomacji został Jacek Czaputowicz. 

RadioZET.pl/Newsweek/KM