Rekordowo przeładowany ''dostawczak''. Wynik ważenia zaskoczył inspektorów

Redakcja
20.02.2019 17:26
Rekordowo przeładowany ''dostawczak''. Wynik ważenia zaskoczył inspektorów
fot. GIDT

12,1 tony ważył z ładunkiem samochód dostawczy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Auto skontrolowała w środę dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pojazd przewożący artykuły do sklepu ogrodniczego został zatrzymany do kontroli na ul. Tyskiej we Wrocławiu w środę, 20 lutego. Tego dnia wrocławscy inspektorzy prowadzili działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu i ochronę nawierzchni dróg przed dewastacją. 

Jak podał Główny Inspektorat Transportu Drogowego, już sam widok mocno ugiętych opon na tylnej osi był wskazówką, że ''dostawczak'' przewozi zdecydowanie za dużo towaru.

fot1
fot. GITD

Wynik ważenia pojazdu zaskoczył nawet inspektorów. Auto o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważyło razem z ładunkiem 12,1 tony. Określona w dowodzie rejestracyjnym maksymalna ładowność pojazdu wynosiła 480 kilogramów.

Zobacz także

Kierowca został ukarany mandatami. ''Dostawczak'' został skierowany do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów z uzasadnionym podejrzeniem naruszenia konstrukcji i zawieszenia. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku przedniej tablicy rejestracyjnej i stwierdzonych usterek oświetlenia. Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu przeładowania nadmiaru towaru na inny pojazd. 

RadioZET.pl/PAP/DG