Zamknij

Rekordowy wynik polskiej turystyki. Odwiedziło nas 17 mln turystów zza granicy

Redakcja
09.06.2017 13:03

Ponad 17 mln zagranicznych turystów przyjechało do Polski w 2016 roku. To historyczny wynik. Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że to o 4,5 proc. lepszy rezultat niż w roku poprzednim.

Rekordowy wynik polskiej turystyki. Odwiedziło nas 17 mln turystów zza granicy
fot. flickr

Padł rekord liczby zagranicznych turystów, którzy przyjechali do Polski. Wynik 17 mln turystów nie miał miejsca nigdy wcześniej. – W połączeniu z rosnącą wśród Polaków popularnością wakacji w kraju mamy efekt złotych żniw dla rodzimych hotelarzy, restauratorów, przewoźników, przewodników. Już latem zeszłego roku Polska Izba Turystyki szacowała wstępnie, że ruch w kurortach nadbałtyckich wzrósł o ok. 20 proc. – podaje „Gazeta Polska Codziennie”.

Imprezy masowe

Wpływ na tak dobry wynik polskiej turystyki miały z pewnością międzynarodowe imprezy masowe, takie jak mistrzostwa Europy w piłce ręcznej i Światowe Dni Młodzieży. Trudno liczyć, aby w tym roku liczba turystów urosła tak gwałtownie jak w 2016, jednak zagrożenia terrorystyczne w wielu popularnych kierunkach wakacyjnych mogą sprawić, że turyści wybiorą mniej egzotyczną, lecz teoretycznie bezpieczną Polskę.

Stały wzrost

Jak zauważa „GPC”, wzrost liczby zagranicznych turystów udających się do Polski rośnie sukcesywnie od naszego wejścia do Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki poinformowało, że udział turystyki w polskiej gospodarce w 2015 r. wyniósł 5,6 proc.

Tak prezentuje się najnowsza mapa zagrożeń turystycznych w Europie:

Zobacz także

RadioZET.pl/Forsal.pl/GPC/strz