Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - od kiedy i jak sprawdzić, gdzie są wolne miejsca?

31.05.2019 13:53
Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - od kiedy i jak sprawdzić, gdzie są wolne miejsca?
fot. pixabay.com

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 rozpocznie się już niebawem. Będzie to kolejny etap zapisów dla wszystkich absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, którym nie uda się dostać do wybranej szkoły w pierwszym terminie. Sprawdzamy, od kiedy trwa rekrutacja uzupełniająca oraz jak sprawdzić, w których szkołach są jeszcze wolne miejsca.

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - od kiedy i jak sprawdzić, gdzie są wolne miejsca? Przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje na ten temat i odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań przez uczniów.

» Rekrutacja do liceum 2019 - TERMIN: kiedy składać papiery do szkół?

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019 - kiedy się zacznie i do kiedy trwa? [TERMINY]

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadgimnazjalnych zostanie opublikowana we wtorek, 16 lipca o godzinie 12.00. Od tego momentu do 24 lipca do godziny 10.00 uczniowie muszą potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani poprzez złożenie oryginałów: 

  • świadectwa ukończenia gimnazjum
  • zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego

Dodatkowo szkoły, które prowadzą kształcenie zawodowe, wymagają dostarczenia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu. W przypadku niezłożenia oryginałów dokumentów we wskazanym terminie kandydat nie zostanie przyjęty do szkoły. W czwartek, 25 lipca o godzinie 12.00 komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół. 

Osoby, które nie dostały się do wybranej szkoły, wezmą udział w rekrutacji uzupełniającej do liceum bądź technikum. Jest to kolejny etap zapisów. Rekrutacja uzupełniająca 2019 do liceum rozpocznie się w piątek, 26 lipca. Tym razem jednak odbędzie się ona bez użycia elektronicznego systemu wspomagania rekrutacji.

W rekrutacji uzupełniającej kandydaci nie wypełniają wniosku o przyjęcie w elektronicznym systemie. Wniosek o przyjęcie kandydaci składają bezpośrednio w wybranej przez siebie szkole dysponującej wolnymi miejscami. Formę wniosku określa dana szkoła. Do wniosku o przyjęcie dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

» Wyniki rekrutacji do liceum 2019/20 - kiedy zostaną ogłoszone listy zakwalifikowanych?

Rekrutacja uzupełniająca do liceum 2019: wolne miejsca - gdzie i jak sprawdzić?

Jak już wspominaliśmy powyżej, rekrutacja uzupełniająca 2019 na wolne miejsca prowadzona będzie od 26 lipca. Informacja dotycząca wolnych miejsc zostanie opublikowana w czwartek, 25 lipca o godzinie 12.00. Wykaz będzie można znaleźć w szkołach oraz na stronie elektronicznego systemu naboru.

Komisje rekrutacyjne podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia w poniedziałek, 19 sierpnia o godzinie 12.00.

RadioZET.pl/KP