Zamknij

Rekrutacja. Drugi etap. Lekcje w szkołach będą trwały do 21

26.07.2019 07:21
Rekrutacja. Drugi etap
fot. Piotr Molecki/East News

W piątek rusza drugi etap rekrutacji do szkół średnich m.in. w Warszawie. W stolicy dokumenty można składać do 30 lipca. Listy zakwalifikowanych pojawią się 19 sierpnia. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Władze Warszawy przekazały, że wolnych miejsc w szkołach średnich jest ponad 6 tysięcy, ale warunki nauki będą często, delikatnie mówiąc, dalekie od idealnych. Klasy w sali gimnastycznej, nauka na dwie zmiany (często do godziny 20-21), ponad 30 osób w klasach — to od 1 września w wielu placówkach stolicy będzie częsty obrazek. 

Z miejsc w liceach zrezygnowała duża część nastolatków z tzw. podwójnego rocznika spoza stolicy.

Tak jak mogliśmy zrobić wszystko, żeby upchnąć dzieci w szkołach średnich, tak nie mogliśmy upchnąć łóżek w bursach. Prawie pół tysiąca dzieci, które dostały się do warszawskich szkół średnich, w tych bursach odeszli z kwitkiem. Cała reszta nie potwierdziła nauki w warszawskich szkołach średnich, bo po prostu nie mieli, gdzie mieszkać.

Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska

W Warszawie do burs można było w tym roku przyjąć jedynie 169 osób.

W liceach ogólnokształcących w Warszawie pozostało 3514 wolnych miejsc, w tym 470 miejsc w szkołach z pierwszej dwudziestki rankingu. W szkołach branżowych liczba wolnych miejsc wynosi 728, a w technikach – 1979.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Wolne miejsca w liceach Warszawa 2019: gdzie są? Jak złożyć dokumenty?

Drugi etap rekrutacji do szkół średnich 

Rekrutacja rusza w piątek także m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Płocku, Łodzi, Kaliszu, Kielcach i na Podhalu. Zasady przyjmowania dokumentów są takie same jak podczas pierwszego etapu rekrutacji. 

RadioZET.pl/mdi