Zamknij

Renata Jasińska nie żyje. Wybitna aktorka teatralna przegrała walkę z chorobą

05.08.2019 21:44
Renata Jasińska
fot. Slawomir Bernas/East News

Renata Jasińska nie żyje. Wybitna polska aktorka i reżyserka teatralna, od 1993 roku dyrektor Teatru Arka we Wrocławiu zmarła w wieku 66 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nie żyje Renata Jasińska. Informajcę o śmierci wybitnej polskiej aktorki przekazał w mediach społecznościowych wrocławski teatr Arka. 

''W niedzielę o godz.13.15 po ciężkiej walce z chorobą odeszła Dyrektor Artystyczna Integracyjnego Teatru Arka, założycielka, wybitna aktorka i reżyser, scenarzysta, Renata Jasińska'' - czytamy. 

Renata Jasińska nie żyje. Aktorka przegrała walkę z chorobą 

Renata Jasińska urodziła się 17 marca 1953 roku w Zielonej Górze. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. W czasie studiów pierwsze kroki jako aktorka stawiała na scenie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze, w sezonie 1972/73 na scenie lalkowej. Grała tam w kilku sztukach. 

Od 1978 do 1981 roku była aktorką Wrocławskiego Teatru Lalek we Wrocławiu, a w latach 1981-1987 aktorką Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.  W czasie pracy artystycznej w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze zapisała się znaczącą rolą Klary w ''Zemście'' Aleksandra Fredry. 

Renata Jasińska od 1993 roku, jako jeden ze współzałożycieli, nieprzerwanie była związana z Teatrem Arka we Wrocławiu. Prowadziła teatr samodzielnie, łącząc rolę aktorki, autorki scenariuszy, reżyserki i dyrektorki teatru. 

Zobacz także

RadioZET.pl