To symbol afery reprywatyzacyjnej. Działka przy Chmielnej 70 znowu w posiadaniu Warszawy

Redakcja
10.03.2017 13:43
Chmielna 70 wróci do miasta
fot. Flickr

Działka przy dawnym adresie Chmielna 70 w Warszawie wróciła w posiadanie miasta - powiedział wiceprezydent Warszawy Witold Pahl. Poinformował, że miejscy urzędnicy podpisali protokół przejęcia tej działki.

Na briefingu prasowym Pahl poinformował, że protokół przejęcia działki został podpisany jednostronnie, czyli jedynie przez przedstawicieli stołecznego ratusza. Wyjaśniał, że nie stoi to na przeszkodzie, by nieruchomość przy Chmielnej 70 wróciła w posiadanie miasta.

Zobacz także

Właściciele działki przy dawnej ul. Chmielnej 70, która stała się symbolem afery reprywatyzacyjnej, postanowili oddać ją miastu. Pod koniec lutego Pahl informował, że do urzędu miasta dotarło oświadczenie obecnych właścicieli Chmielnej 70, w którym oświadczają o zamiarze wycofania się z zawartej z miastem umowy użytkowania wieczystego.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET
Media informowały, że właściciele podjęli tę decyzję po pierwszych aresztowaniach związanych z aferą. 30 stycznia, na zlecenie prokuratury, zatrzymano m.in. adwokata Roberta N., który ich reprezentował. Sprawa zwrotu działki pod przedwojennym adresem Chmielna 70 stała się symbolem nieprawidłowości w procesie reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Działka znajduje się w samym sercu stolicy, obok Pałacu Kultury i Nauki, a jej wartość szacuje się nawet na 160 mln zł.

RadioZET.pl/PAP/MaAl