Zamknij

Dokumenty ws. reprywatyzacji w Warszawie trafią do komisji. Ratusz chce współpracy

Redakcja
29.05.2017 14:15
Dokumenty ws. reprywatyzacji w Warszawie trafią do komisji. Ratusz chce współpracy
fot. Wikipedia

Warszawski ratusz przekaże komisji weryfikacyjnej dokumenty związane z reprywatyzacją w stolicy - ustaliło Radio ZET. Wcześniej ratusz odmówił przekazania danych dotyczących reprywatyzowanych nieruchomości, bo - jak tłumaczono - komisja jeszcze nie funkcjonowała. Jednak teraz niemal cała komisja jest skompletowana i w tym tygodniu oficjalnie zacznie pracę. 

- Współpraca będzie taka jak przy wszystkich relacjach z organami państwa. Zawsze współpracujemy i pomagamy, kiedy jest taka potrzeba. Ta współpraca będzie absolutnie pełna. Traktujemy te zapytania od pana wiceministra sprawiedliwości [przewodniczącego komisji - red.] jako coś na kształt zapytania o informację publiczną - mówi rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk. I jak dodaje, komisja to zespół posłów, którzy mają prawo pytać o różnego rodzaju kwestie. Dlatego ratusz na te pytania będzie odpowiadać. - Na bieżąco będziemy współpracować - podkreślił Milczarczyk.

Hanna Gronkiewicz-Waltz kwestionowała legalność działania komisji. Uważa, że jest ona niezgodna z Konstytucją. Nadal także nie zamierza przed nią zeznawać. Jej zdaniem, komisja ma charakter stricte polityczny.

RadioZET.pl