Zamknij

Kolejna gwiazdka Michelin dla restauracji z Polski. Wyróżniono lokal w Krakowie

Magdalena Barszczak
19.06.2020 15:17
Bottiglieria1881
fot. Facebook.com/Bottiglieria1881

Bottiglieria 1881 z gwiazdką Michelin. To kolejna, już trzecia polska restauracja, która otrzymała tak prestiżowe wyróżnienie.

Polska wyróżniona w Czerwonym Przewodniku Michelin „Main Cities of Europe 2020”. W piątek prestiżowym symbolem uhonorowano krakowską restaurację Bottiglieria 1881. Tym samym knajpka zlokalizowana na krakowskim Kazimierzu dołączyła do grona najlepszych lokali w Europie.

Zobacz także

Krakowska Bottiglieria 1881 z gwiazdką Michelin

Bottiglieria 1881 powstała z pasji do wina. Restaurację, mieszczącą się w kamienicy z końca XIX wieku, otworzył w 2013 roku Robert Gumuliński. Ze strony internetowej można się dowiedzieć, że to restauracja, winiarnia i jednocześnie sklep z winem.

W naszej ofercie znajduje się kilkaset win o zróżnicowanym smaku i aromacie - od tych klasycznych i prostych, po bardziej wyrafinowane. Opiekę nad nimi sprawują profesjonalni sommelierzy. Wino przechowujemy w specjalnych warunkach - w stałej temperaturze i odpowiednim poziomie wilgotności

- czytamy na stronie lokalu.

Z kolei dania przygotowywane są na oczach gości.

Kuchnia Bottiglieria 1881 to feeria smaków, niebanalne połączenia oraz różnorodność struktur. Nasi kucharze dbają o aspekt wizualny dań, dzięki czemu prezentują się one jak dzieła sztuki

- zachwalają gospodarze.

Zobacz także

Do tej pory gwiazdkami Michelin zostały wyróżnione warszawskie restauracje - atelier Amaro oraz Senses Restaurant. Utrzymały one swoje dotychczasowe noty.

Przewodnik „Main Cities of Europe” zestawia nie tylko lokale wyróżnione gwiazdką Michelin, ale również restauracje docenione za inne walory.

W tym roku w zestawieniu znalazło się siedem knajpek z Warszawy i Krakowa. Alewino, Brasserie Warszawska, Butchery and Wine, Kieliszki na Hożej, Szóstka, Fiorentina i Zazie otrzymały wyróżnienie Bib Gourmand. W tym przypadku chodzi o korzystny stosunek jakości do ceny.

Bottiglieria 1881 - menu, ceny i adres restauracji

RadioZET.pl