Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Reuters: Donald Trump przyjedzie w lipcu do Polski. Pałac prezydencki: Potwierdzenia jeszcze nie ma

08.06.2017 20:49
xxx wiadomosci

Jest bardzo prawdopodobne, że prezydent USA Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca w drodze na szczyt G20, który odbędzie się w lipcu w Niemczech - poinformowała w czwartek agencja Reuters, powołując się na trzy źródła. Potwierdzenia planowanej wizyty na razie jeszcze nie ma.

Trump fot. East News

Źródła te, które pragnęły zachować anonimowość, powiedziały, że Trump zgodził się odwiedzić Polskę w lipcu, przy czym dwa źródła podały, że będzie to 6 lipca, czyli w przeddzień rozpoczęcia dorocznego szczytu G20, który odbędzie się w Hamburgu.

Chociaż wiele szczegółów tej wizyty jest wciąż niejasnych, dwa z cytowanych źródeł twierdzą, że najbardziej prawdopodobne jest, że Trump przybędzie do Warszawy - pisze Reuters.

Agencja przypomina, że wcześniej Polska miała nadzieję, że Trump przybędzie do Wrocławia, gdzie przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej mają się spotkać w dniach 6-7 lipca na tzw. szczycie państw Trójmorza.

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma

Pałac prezydencki nie potwierdza, że Donald Trump przyleci do Polski. Rzecznik Andrzeja Dudy, minister Krzysztof Łapiński było o tę kwestię pytany przez Radio ZET, odparł, że decyzji potwierdzającej ze strony Białego Domu jeszcze nie było:

- Data 6 lipca jest jedną z możliwych, natomiast nie mogę odnosić się żadnego rodzaju spekulacji bądź komunikować, w jaki sposób toczone są rozmowy. Wolałbym już państwu przekazać ostateczną informację - powiedział dziennikarzom.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń