Zamknij

Reuters: Donald Trump przyjedzie w lipcu do Polski. Pałac prezydencki: Potwierdzenia jeszcze nie ma

Redakcja
08.06.2017 20:49
Trump
fot. East News

Jest bardzo prawdopodobne, że prezydent USA Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca w drodze na szczyt G20, który odbędzie się w lipcu w Niemczech - poinformowała w czwartek agencja Reuters, powołując się na trzy źródła. Potwierdzenia planowanej wizyty na razie jeszcze nie ma.

Źródła te, które pragnęły zachować anonimowość, powiedziały, że Trump zgodził się odwiedzić Polskę w lipcu, przy czym dwa źródła podały, że będzie to 6 lipca, czyli w przeddzień rozpoczęcia dorocznego szczytu G20, który odbędzie się w Hamburgu.

Chociaż wiele szczegółów tej wizyty jest wciąż niejasnych, dwa z cytowanych źródeł twierdzą, że najbardziej prawdopodobne jest, że Trump przybędzie do Warszawy - pisze Reuters.

Agencja przypomina, że wcześniej Polska miała nadzieję, że Trump przybędzie do Wrocławia, gdzie przywódcy państw Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej mają się spotkać w dniach 6-7 lipca na tzw. szczycie państw Trójmorza.

Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma

Pałac prezydencki nie potwierdza, że Donald Trump przyleci do Polski. Rzecznik Andrzeja Dudy, minister Krzysztof Łapiński było o tę kwestię pytany przez Radio ZET, odparł, że decyzji potwierdzającej ze strony Białego Domu jeszcze nie było:

- Data 6 lipca jest jedną z możliwych, natomiast nie mogę odnosić się żadnego rodzaju spekulacji bądź komunikować, w jaki sposób toczone są rozmowy. Wolałbym już państwu przekazać ostateczną informację - powiedział dziennikarzom.

RadioZET.pl/PAP/MP