Kilka osób topiło się w Bałtyku. Wyłowiono ciało

27.07.2019 00:04
Rewal. W morzu topiło się kilka osób. Wyłowiono ciało. Trwają poszukiwania
fot. MICHAL SWIDERSKI/REPORTER, zdjęcie ilustracyjne

W Rewalu od kilku godzin trwa akcja ratunkowa. Po godzinie 19 służby dostały zgłoszenie o czterech topiących się w morzu osobach. Późnym wieczorem poinformowano, że z wody wyłowiono ciało 42-latka. Wciąż trwają poszukiwania nastoletniego chłopca.

Płetwonurkowie odnaleźli w piątek wieczorem ciało poszukiwanego w Bałtyku 42-latka. Mężczyzna najprawdopodobniej sprawował opiekę nad trojgiem nastolatków: jeden z nich, trzynastoletni chłopiec, nadal jest poszukiwany. Dwojgu innych - czternastolatce i trzynastolatkowi - udało się wydostać na brzeg.

Zobacz także

Na miejscu, oprócz ratowników, działa, straż pożarna, policja i śmigłowiec SAR. Niestety poszukiwania utrudniają wysokie fale i silny wiatr. Co więcej, występują prądy wsteczne.

Służby podkreślają, że na całym wybrzeżu od godz.14 wywieszona była czerwona flaga. Według informacji ratowników, poszukiwane osoby weszły do wody już po dyżurze ratowników wodnych.

AKTUALIZACJA Przed północą poinformowano, że Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa nie odnalazła 13-latka. Służby SAR zakończyły akcję o godzinie 22:30. Rano zostanie podjęta decyzja o ewentualnych dalszych czynnościach.

RadioZET.pl/PAP