Zamknij

Rewolucja w opłacaniu ZUS-u! Morawiecki zdradził plany rządu. Niektórzy będą pokrzywdzeni

Redakcja
05.05.2018 17:41
ZUS
fot. Archiwum RadioZET.pl

Szykuje się prawdziwa rewolucja w opłacaniu ZUS-u. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od początku przyszłego roku stworzymy bardziej proporcjonalny i sprawiedliwy system płacenia na ZUS, w zależności od przychodu.

Zdaniem szefa rządu, propozycja jest sprawiedliwa, bowiem mali przedsiębiorcy będą od nowego roku płacić mniej, a większe firmy, proporcjonalnie więcej, aż do 5300 zł miesięcznie. Premier zaznaczył, że dla przedsiębiorców wysokie opłaty związane z ZUS-em, często są problemem, przez który są zmuszani zamykać działalność.

Stawki ZUS w 2019

Morawiecki zauważył, że obecnie jest tak, że firma, która zarabia 3 tys. 5 tys. lub 10 tys. zł płaci taki sam ZUS w wysokości 1250 zł. "Chcemy zmienić te zasady tak, żeby one były bardziej proporcjonalne w stosunku do przychodów, do wysokości 5.300 zł. Czyli jeśli ktoś ma w przychodach jakiś warsztat samochodowy, zakład fryzjerski, czy niewielki sklepik (i zarabia) 2 tys., 3 tys. złotych miesięcznie, to proporcjonalnie ten ZUS będzie mniej więcej połowę tego co, do tej pory" - zadeklarował premier.
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Nowy system płacenia ZUS-u

W sobotę i niedzielę 5 i 6 maja w całej Polsce zaplanowane są kolejne spotkania z udziałem polityków PiS. Poza premierem Morawieckim, z wyborcami mają spotkać się m.in. wicepremier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także ministrowie: rodziny, rolnictwa i infrastruktury.

RadioZET.pl/PAP/strz