Zamknij

"Dość nierządu w Sejmie" Pomysł karania posłów za zdradę małżeńską

Redakcja
27.04.2017 22:01
"Dość nierządu w Sejmie" Pomysł karania posłów za zdradę małżeńską
fot. Flickr

"Sejm zdradą małżeńską i rozwiązłością obyczajową stoi" - uważa Anna Kamińska, była żona ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Jak wyznaje w internetowym poście, poseł PiS zdradził ją z sejmową koleżanką. Kamińska uważa, że zdrady parlamentarzystów trzeba ukrócić. Najlepiej ustawą. 

- Człowiek, który dopuszcza się zdrady małżeńskiej, dopuszcza się po prostu zdrady. Czy jest w polskim Sejmie i Senacie miejsce dla zdrajców? Nie! Dlatego rozpoczynamy ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy - powiedziała dziennikarzom Kamińska na konferencji prasowej w czwartek.

Teraz rozpoczęła ogólnopolską akcję zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy wprowadzającej zaostrzony reżim moralny w parlamencie. Swoje postępowanie motywuje osobistymi przeżyciami, a więc zdradą byłego męża. Sama jest członkinią PiS od czasu założenia partii. 

Jej zdaniem od parlamentarzystów powinniśmy oczekiwać "nieskazitelności moralnej", a w Sejmie nie ma miejsca dla zdrajców.

Sam projekt idzie jednak dalej. Zgodnie z artykułem 3. "prawo zaprzysiężenia na posła/senatora przysługuje jedynie osobom pozostającym w związku małżeńskim". Co w tej sytuacji stałoby się z prezesem PiS?

- Ja widzę te państwa uśmiechy. Pewnie macie wszyscy w myślach nazwisko pana Jarosława Kaczyńskiego - powiedziała. - Pan prezes Kaczyński jest mężem stanu. Wprowadza dobrą zmianę. Zaprzeczam, iż ustawa miałaby wykluczyć pana prezesa jako parlamentarzystę - zapewniła. Dodała, że jej zdaniem prezes jest "najprzystojniejszym politykiem w polskim Parlamencie".

Co jeszcze znajduje się w projekcie?

Ustawa ma zapobiec "zepsuciu i upadkowi wartości". 

"Projekt Ustawy Wprowadzającej Zaostrzony Reżim Moralny w Parlamencie

W dobie postępującego rozpadu życia rodzinnego, rozpadu zagrażającego witalnym fundamentom trwania Narodu i Państwa Polskiego, potrzeba radykalnej odnowy moralnej polskiej rodziny, aby zapobiec dramatowi społecznemu i demograficznemu nadchodzących dziesięcioleci. Puste słowa i deklaracje a nawet zachęty finansowe to za mało. Potrzeba właściwego Wzorca Moralnego Rodziny Polskiej, Wzorca Moralnego Małżeństwa. I to Polski Parlament ma stać się źródłem tego Wzorca! Nie zaś, źródłem zgorszenia moralnego, jak dzieje się, niestety, obecnie. To postawa moralna parlamentarzystów, mierzona nie tylko poprzez pracowitość w Sejmie, ale nade wszystko poprzez wzorowe wypełnianie roli męża i żony, musi być tego wzorca źródłem!

Dlatego postanawia się:

Art.1

Udowodniona w postępowaniu sądowym zdrada małżeńska pociąga za sobą postawienie parlamentarzysty przed Trybunałem Stanu i dożywotnie wykluczenie go z Izb Parlamentu.

Art.2

Przed zaprzysiężeniem na posła/senatora osoba zobowiązana jest do upublicznienia pisemnej zgody współmałżonka do pełnienia mandatu.

Art.3

Prawo zaprzysiężenia na posła/senatora przysługuje jedynie osobom pozostającym w związku małżeńskim. Osoby stanu wolnego są tego prawa pozbawione.

Art.4

Poseł/senator kandydując do Sejmu/Senatu podpisuje deklarację, w której zobowiązuje się do zrzeczenia się mandatu w przypadku transgresji zasad wierności małżeńskiej.

Art.5

Posłowie i senatorowie RP są w swojej postawie moralnej nieskazitelni dbając w szczególności o swój wizerunek jako mężów i ojców, i dopiero potem jako posłów i senatorów. Taka nieskazitelność zapewni wzór do naśladowania dla całego Narodu.

Kamińska chce porwać tłumy swoim pomysłem i jest przekonana, że uda jej się zebrać 100 tys. podpisów. 

RadioZET.pl/KM