Zamknij

Rząd zerwał porozumienie z rezydentami: Czeka nas fala protestów

Redakcja
06.07.2018 12:01
protest rezydentów
fot. PAP

Rząd wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim zerwał porozumienie z rezydentami. W związku z tym w najbliższym czasie dojdzie do masowych protestów w ochronie zdrowia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek odbyło się głosowanie nad ustawą o przeznaczeniu sześciu proc. PKB na służbę zdrowia. Jednak wszelkie poprawki, które popierali medycy, zostały odrzucone przez Sejm. Warto zaznaczyć, że jeszcze kilka godzin wcześniej sejmowa komisja zdrowia zaakceptowała korekty. Rezydenci są rozczarowani postawą rządu.

„Czeka nas w najbliższym czasie fala protestów i strajków w ochronie zdrowia. Przepraszamy pacjentów za to, co nastąpi. Nie możemy już inaczej walczyć o normalność w systemie opieki zdrowotnej” – napisali rezydenci na Twitterze.

Odrzucenie poprawek medyków jest interpretowane jako niedotrzymanie słowa, które rezydenci dostali w lutym tego roku. Wówczas ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu udało się przekonać medyków do zakończenia strajku. W ówczesnym porozumieniu zawarto m.in. podwyższenie wynagrodzenia zasadniczego.

RadioZET.pl/money.pl, Twitter/MW