Zamknij

Smog dusi i zabija Polaków. Biedroń mówi „dość”: Do 2035 r. zlikwiduję wszystkie kopalnie węgla

Redakcja
14.12.2018 13:24
Robert Biedroń
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

– Do 2035 r. wraz z moją siłą polityczną zlikwiduję wszystkie funkcjonujące w Polsce kopalnie węgla – oświadczył w piątek w Warszawie były prezydent Słupska Robert Biedroń.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy zagłosowałbyś/aś w wyborach parlamentarnych na partię Roberta Biedronia?

Liczba głosów:

Robert Biedroń zapewnił, że Polska w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej będzie miała najczystsze powietrze. 

– Dzisiaj nasza świadomość jako mieszkańców i mieszkanek naszego kraju, że trzeba walczyć ze smogiem, jest już wysoka, ale mam wrażenie, że niestety rządzący nie mają odwagi podjąć ważnej decyzji, którą ja dzisiaj chciałbym zadeklarować i którą zrealizuję, jeżeli wygramy wybory [...]: do 2035 r. ja i moja siła polityczna zlikwidujemy wszystkie funkcjonujące w Polsce kopalnie, odejdziemy od węgla tak, żeby już nigdy nikt więcej nie musiał umierać ze względu na smog – powiedział Biedroń na konferencji prasowej.

Jak zaznaczył polityk, cel ten nie zostanie zrealizowany w ciągu jednego dnia, lecz przez wieloletnie promowanie odnawialnych źródeł energii. Zapewnił też, że górnicy „nie zostaną zostawieni sami sobie”.

– Ci górnicy powinni otrzymać i otrzymają wsparcie ze strony państwa, żeby uczestniczyć w tej wielkiej modernizacji, jeśli chodzi o jakość naszego życia, także, jeśli chodzi o jakość naszego powietrza. Zaangażujemy ich we wsparcie w termomodernizacji. W Polsce 3 mln budynków wymaga termomodernizacji, do tego potrzebne są ręce do pracy – zadeklarował był prezydent Słupska.

Zobacz także

Wśród przedstawionych w piątek przez Biedronia i jego współpracowników postulatów znalazły się też m.in. uzupełnienie sieci kolejowej, wyprowadzenie religii ze szkół, dofinansowanie służby zdrowia oraz powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem w kraju.

RadioZET.pl/PAP/DG