Biedroń rusza w Polskę. Będzie tworzył nowy projekt. „Polityka może być inna”

Redakcja
04.09.2018 13:45
Robert Biedroń
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Robert Biedroń zapowiedział powstanie nowego ruchu politycznego. Szczegóły przedstawi w lutym, 2019 roku. – Ludzie mają nadzieję, że polityka może być inna – powiedział na konferencji prasowej w Warszawie. Wcześniej Biedroń zadeklarował, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Słupska. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– To ważny moment dla mnie i dla Polski; moment, w którym możemy zmienić politykę, w której jest zbyt dużo emocji, a zbyt mało konkretów – mówił Biedroń podczas konferencji prasowej na warszawskim Placu Konstytucji.

– Chcę zmienić oblicze naszej polityki – oświadczył. – Dlatego najbliższe miesiące będę spędzał na spotkaniach w Polsce. Do końca roku odwiedzę ponad 40 miast naszego kraju tak, żeby już w lutym ogłosić nowy projekt polityczny: z nazwą, z programem, ze strukturami. Dający nadzieję na to, że polityka może naprawdę wyglądać inaczej – zadeklarował Biedroń.

Dodał, że w najbliższych dniach przedstawi „swoją drużynę”; zadeklarował, że zrobi wszystko, by szukać porozumienia ponad podziałami. – Umawiamy się, że w lutym przyszłego roku ogłosimy nasz program. Ogłosimy na konwencji nową przyszłość dla Polski – podkreślił polityk.

Biedroń nie będzie kandydował na prezydenta Słupska

Robert Biedroń ogłosił w poniedziałek, że nie będzie ponownie ubiegał się o urząd prezydenta Słupska. Jednocześnie zarekomendował jako kandydatkę na prezydenta swoją obecną zastępczynię Krystynę Danilecką-Wojewódzką.

– Podjąłem trudną decyzję o tym, żeby zakończyć swoją przygodę z moim ukochanym Słupskiem. Przyszedł czas, żeby pójść dalej, […] żeby zrobić to, co zrobiliśmy w Słupsku, w całej Polsce – powiedział Biedroń.

RadioZET.pl/PAP/DG