Biedroń nie chce robić Polsce „obciachu” w PE. Zapowiada: „Wygramy z PiS”

Redakcja
05.02.2019 10:30
Biedroń nie chce robić Polsce „obciachu” w PE. Zapowiada: „Wygramy z PiS”
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Robert Biedroń zapowiedział w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”, że w najbliższym czasie przedstawi kandydatów i kandydatki do Parlamentu Europejskiego. „To będą osoby nowe, młode, świeże, które nie będą obciachem dla Polski” – powiedział lider partii Wiosna.

Robert Biedroń, założyciel nowej partii Wiosna, poinformował, że już niedługo zaprezentuje kandydatów w zaplanowanych na 26 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak obiecuje, „to będą osoby nowe, młode, świeże, osoby, które nie będą obciachem dla Polski w PE”.

– Moja drużyna nie tylko będzie znała języki obce, ale też nie będzie się bała. Nie będzie się bała, gdy przyjdzie do głosowania nad kwestiami LGBT czy prawami kobiet. W przeciwieństwie do parlamentarzystów PO, nie mówiąc o PiS – podkreślił Biedroń.

Zobacz także

Na pytanie, czy Wiosna opowiada się za wejściem Polski do strefy euro, odpowiada, że w trakcie jednego z najbliższych spotkań partia przedstawi „plan europejski”.

Biedroń: My WYGRAMY z PiS

Biedroń zaprzeczył zarzutom ze strony Prawa i Sprawiedliwości dotyczących „wojny religijnej”. „Szanuję wierzących i niewierzących. Chcę tylko, aby konstytucja była przestrzegana. A tam jest jasno napisane, że Polska jest krajem świeckim” – mówił Biedroń.

ZOBACZ: Partia Biedronia - PROGRAM i postulaty partii "Wiosna" Roberta Biedronia

Lider Wiosny skrytykował partie PiS i PO. „Bo jedna i druga zasługuje na krytykę” – tłumaczył. Jak dodał, „to PO-PiS doprowadził do tego wielkiego nieszczęścia, które jest teraz. […] Do tego nieszczęścia, którym jest sytuacja, w której mąż i żona chcą zasiąść wspólnie do kolacji i nie mogą tego zrobić. Bo jesteśmy tak podzieleni”.

Jednocześnie zapowiedział, że zakończy ten konflikt. „My wygramy z PiS i odrzucimy ten spór. Zrobimy jedno i drugie. Pogrzebiemy trupa, którym dziś jest PO-PiS. Najwyższy czas to zrobić” – powiedział w rozmowie z „Rz”.

Zobacz także

W poniedziałek były prezydent Słupska poinformował, że Wiosna rusza w 30-dniową trasę po Polsce, podczas której liderzy ugrupowania odwiedzą 13 miast. Za nimi już wizyta w Łodzi. We wtorek spotkają się z mieszkańcami Zielonej Góry.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PAP/MK