Zamknij

Robert Piętka nie żyje. Wieloletni radny i strażak ochotnik zginął tragicznie

21.06.2021 14:52
Robert Piętka
fot. Gmina Lubartów, Straż Pożarna w Lubartowie

Robert Piętka nie żyje. Radny gminy Lubartów i strażak ochotnik zginął tragicznie w trakcie prac gospodarczych na działce. Samorządowiec miał 52 lata. 

Robert Piętka zginął na działce w Wólce Rokickiej w powiecie lubartowskim w sobotę. Straż Pożarna w Lubartowie otrzymała zgłoszenie o przygnieceniu człowieka przez ciągnik rolniczy. 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik rolniczy Ursus C-328 przewrócił się na kierującego mężczyznę. Kierownica przygniotła jego klatkę piersiową – relacjonowali strażacy. Jak podaje portal Lublin112.pl, do tragicznego wypadku doszło podczas próby wyrwania z ziemi rozkrzewionej karpy wraz z korzeniami.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez podniesienie ciągnika. Po uwolnieniu poszkodowanego personel medyczny stwierdził jego zgon. W akcji ratunkowej brały udział trzy zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Wólce Rokickiej. 

Robert Piętka nie żyje. Kim był?

Robert Piętka był samorządowcem od 2006 roku. W kadencji 2010-2014 był przewodniczącym Rady Gminy Lubartów, a w obecnej kadencji 2018-2023 jej wiceprzewodniczącym.

''W ostatnich latach zawodowo związany był z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Lubartowie, czyli jednostką organizacyjną Gminy Lubartów'' - czytamy na stronie Urzędu Gminy. 

RadioZET.pl

C