Zamknij

Robert Rogalski nie żyje. Był jednym z najstarszych polskich aktorów

05.07.2020 17:15
Robert Rogalski
fot. Youtube.com/ Świadkowie Epoki

Robert Rogalski, najstarszy grający polski aktor teatralny i filmowy nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał portal filmpolski.pl. Robert Rogalski miał 99 lat. 

Robert Rogalski zmarł 4 lipca w wieku 99 lat. W ostatnich latach był najstarszym grającym polskim aktorem - poinformował portal filmpolski.pl. Po raz ostatni pojawił się na ekranie w 2019 roku w "Kurierze" Władysława Pasikowskiego. 

Robert Rogalski nie żyje. Kim był? 

Robert Rogalski urodził się 15 grudnia 1920 roku w Siedlcach. W tym roku świętowałby swoje setne urodziny. Był synem podoficera zawodowego Wojska Polskiego. Naukę w Liceum Pedagogicznym w Leśnej Podlaskiej przerwała wojna. Robert Rogalski w czasie okupacji pracował jako pomocnik murarza niedaleko kolei w Siedlcach. Widział, jak na rampę kolejową wjeżdżały pociągi, jadące do Treblink

W 1951 roku ukończył studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Trzy lata wcześniej, 13 października 1948 roku miał miejsce jego debiut teatralny. 

Robert Rogalski w swojej karierze zagrał wiele ról drugoplanowych, m.in. w serialu "Dom", "Pokłosiu", "Mieście 44", "Wołyniu" i "Klerze". 

Zobacz także

RadioZET.pl/filmpolski.pl