Zamknij

Rocznica zamachu w Berlinie. Rodzina polskiego kierowcy spotka się z Angelą Merkel

Redakcja
18.12.2017 10:54
Rocznica zamachu w Berlinie. Rodzina polskiego kierowcy spotka się z Angelą Merkel
fot. Cezary Aszkiełowicz/Agencja Gazeta

Rodzina Łukasza Urbana - kierowcy tragicznie zmarłego rok temu podczas zamachu w Berlinie - spotka się w poniedziałek po południu z kanclerz Angelą Merkel - dowiedziało się Radio ZET. Spotkanie w przeddzień rocznicy zamachu zostało zorganizowane przez niemiecką administrację. 

Zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie dostały rodziny wszystkich ofiar ubiegłorocznego zamachu. Według nich zamach na Breitscheidplatz był tragicznym następstwem polityki prowadzonej przez Merkel. Ich zdaniem niemiecki rząd nie zatroszczył się w wystarczający sposób o rodziny ofiar po zamachu. Chodzi zarówno o opiekę psychologiczną, jak i odszkodowania za śmierć bliskich. 

Po spotkaniu z kanclerz rodzin polskiego kierowcy zostanie w Berlinie. We wtorek wezmą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary ubiegłorocznego zamachu.

Zobacz także

Z naszą redakcją skontaktowali się znajomi Łukasza Urbana, także kierowcy. Chcą oddać hołd tragicznie zmarłemu koledze po fachu. Przyznają, że boją się każdego wyjazdu za granicę, zwłaszcza w okolice Calais. 

19 grudnia, czyli w pierwszą rocznicę śmierci Łukasza Urbana, kierowcy zatrzymają swoje pojazdy i będą trąbić przez minutę. Stanie się to o godzinie 20:14. Chcą w ten sposób pokazać, że pamiętają o tragicznie zmarłym koledze. 

RadioZET.pl/KM