Zamknij

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka przerywają milczenie. Wzruszający list

14.09.2019 18:18

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie na jeziorze Kisajno. Rodzina producenta filmowego w poruszającym liście podziękowała służbom za działania ratunkowe przeprowadzone w drugiej połowie sierpnia na jeziorze Kisajno.

Piotr Woźniak-Starak
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Piotr Woźniak-Starak zaginął 18 sierpnia, pływając po mazurskim jeziorze Kisajno. Poszukiwania znanego producenta filmowego trwały pięć dni. Ciało Woźniaka-Staraka odnaleziono 22 sierpnia. 

Śledztwo w sprawie "wypadku w ruchu wodnym, na skutek którego jedna osoba prawdopodobnie poniosła śmierć" prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Śledczy wciąż nie informują o szczegółach zdarzenia, nie ujawniają żadnych dowodów, znajdujących się w aktach sprawy oraz nie przekazali opinii publicznej wyników sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. 

Rodzice Piotra Woźniaka-Staraka wydali oświadczenie 

W poszukiwaniach Piotra Woźniaka-Staraka koordynowanych przez policję uczestniczyli m.in. policyjni wodniacy, straż pożarna, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Poszukiwania na jeziorze prowadziły też inne podmioty.

Ciało na dnie jeziora Kisajno odnalazła Grupa Specjalna Płetwonurków RP, która specjalizuje się w lokalizacji osób zaginionych i ofiar utonięć.

Warmińsko-mazurska policja na swojej stronie internetowej opublikowała list rodziców Piotra Woźniaka-Staraka do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Anna Woźniak-Starak i Piotr Starak podziękowali służbom za organizację i przeprowadzenie poszukiwań ich syna na jeziorze Kisajno. 

Chcielibyśmy złożyć na Pana ręce podziękowania za organizację i przeprowadzenie poszukiwań naszego syna, Piotra Woźniaka-Staraka. (...) Chcielibyśmy podziękować za życzliwość, ponadstandardowe zaangażowanie oraz profesjonalizm wszystkich uczestniczących w poszukiwaniach osób RODZICE PIOTRA WOŹNIAKA-STARAKA
Nastawienie i determinacja wszystkich wymienionych osób w tym szczególnie trudnym dla nas i wszystkich bliskich i przyjaciół Piotra okresie było źródłem wielkiego wsparcia i dodawało otuchy w tych wyjątkowo bolesnych okolicznościach CZYTAMY DALEJ

Poniżej publikujemy pełną treść listu: 

32-139900_g
fot.

Piotr Woźniak-Starak był producentem filmowym i reklamowym. Jego największym sukcesem byli "Bogowie" w reż. Łukasza Palkowskiego. Wyprodukował także m.in. "Sztukę kochania" w reż. Marii Sadowskiej oraz czekającą na premierę "Ukrytą grę" Łukasza Kośmickiego.

RadioZET.pl