Zamknij

Nowe wnioski na 500 plus. Kiedy złożyć, by nie stracić pieniędzy?

Redakcja
24.06.2017 12:47
Nowe wnioski na 500 plus. Kiedy złożyć, by nie stracić pieniędzy?
fot. Pixabay

1 kwietnia minął rok od uruchomienia sztandarowego programu obecnego rządu ,,Rodzina 500+''. Rodzice, którzy w zeszłym roku złożyli wnioski o przyznanie świadczenia, muszą wkrótce ponownie wypełnić dokumenty. Do kiedy trzeba złożyć nowy wniosek 500 plus? 

Wedle rozporządzenia wnioski o przyznanie świadczenia ''Rodzina 500+'' są ważne rok. Wyjątkiem jest ubiegły rok, kiedy startował rządowy program. Dokumenty złożone w kwietniu 2016 wygasają we wrześniu br. Należy więc pamiętać, aby w sierpniu je odnowić!

Zobacz także

W kolejnych latach obowiązywania rządowego programu, wnioski o świadczenie złożone do końca września każdego roku, będą ważne przez 12 miesięcy. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przypomina, aby w informacji o dochodach podawać jego wysokość za 2016 rok.

Rodziny, które złożą wniosek do końca sierpnia, będą mogły liczyć na wypłatę pieniędzy w październiku. Ci, którzy nie zdążą z wnioskiem we wrześniu i złożą go miesiąc później, dostaną 500 plus dopiero w listopadzie, ale z wyrównaniem za październik.

Gdzie składać wnioski? 

Wnioski o udzielenie świadczenia z rządowego programu można składać w urzędzie gminy, listem poleconym oraz drogą internetową (system Emp@tia, profil zaufany ePUAP,portal usług elektronicznych ZUS oraz bankowość elektroniczna).

Na co wydajemy 500 plus? 

RadioZET.pl/DG