Luka w przepisach. Tacy rodzice nie dostaną 500+

Redakcja
16.10.2017 17:21
Luka w przepisach. Tacy rodzice nie dostaną 500+

Pieniądze z rządowego programu 500+ nie dla wszystkich. Urzędnicy i niektóre sądy twierdzą, że świadczenie nie należy się rodzicom tymczasowym. W efekcie część dzieci jest wykluczona z pomocy państwa! 

Zagłosuj

Czy korzystasz ze świadczenia 500+?

Liczba głosów:

Rodzice tymczasowi nie są wymienieni na liście osób uprawnionych do pobierania świadczenia 500 plus na dziecko. W efekcie odmawia się im wypłat pieniędzy. Części rodziców udało się dowieść swoich praw w sądzie, który uznał przepis za dyskryminujący. Jednak nie we wszystkich sprawach padają wyroki satysfakcjonujące rodziców tymczasowych - pisze portal finanse.wp.pl. 

Zobacz także

„Pani Marta odebrała dwoje dzieci swojej siostrze, która jest alkoholiczką. Ojciec już kilka lat temu został pozbawiony praw rodzicielskich, a matka ma je ograniczone. Ciocia, chcąc umożliwić dziewczynkom lepszy start w życie, przygarnęła je do swojego domu. Dzięki temu nie musiały patrzeć na patologię. Bliscy podziwiają panią Martę, że odważyła się na krok, który wywrócił jej życie do góry nogami. Niestety, mimo powiększenia się rodziny o dwie osoby, państwo w żaden sposób nie chce pomóc. Zasłania się biurokracją” - czytamy na wp.pl

- Od 7 miesięcy mam przyznaną opiekę tymczasową nad swoimi siostrzenicami. Przez ten czas nie miałam wsparcia od państwa - ani z urzędu miasta, ani z MOPS. Otrzymałam także negatywną odpowiedź z urzędu o przyznaniu ''500+'' - mówi WP finansom pani Marta z Kalisza.

Co ciekawe, matka alkoholiczka bez problemu dostała świadczenie 500 plus, którego odmawia się pani Marcie. 

RadioZET.pl/Finanse.wp.pl/DG