Zamknij

500 plus na pierwsze dziecko?! Zamieszanie po słowach Szydło

Redakcja
17.01.2018 11:10
500 plus na pierwsze dziecko?! Zamieszanie po słowach Szydło
fot. Agencja Gazeta

Przedwczesne jest dziś mówienie o rozszerzeniu programu Rodzina 500+. Tego typu prace nie trwają w ministerstwie - podkreśliła w środę w rozmowie z PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Zagłosuj

500 plus na pierwsze dziecko dla wszystkich?

Liczba głosów:

Minister odniosła się do słów wicepremier Beaty Szydło na temat programu Rodzina 500+. W poniedziałek podczas spotkania z mieszkańcami Leszna (Wielkopolskie) w miejskim teatrze wicepremier była pytana o przyszłość programu Rodzina 500+ i o jego ewentualne modyfikacje. Jak zapewniła, program z pewnością będzie kontynuowany. Nie wykluczyła też, że w 2019 r. uda się go poszerzyć.

- Dzisiaj jest przedwczesne mówienie o rozszerzeniu programu Rodzina 500+. Tego typu prace nie trwają w ministerstwie. Na 2018 r. budżet został zaplanowany zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami - powiedziała minister. Zaznaczyła, że do tej pory wydano ok. 2,6 mln decyzji o wypłacie świadczenia. - Każda z nich ma wartość co najmniej 6 tys. zł - mówiła.

Zwróciła uwagę, że niedawno wprowadzono niewielkie zmiany w programie Rodzina 500+. - Mamy nowy okres zasiłkowy od 1 października i będzie trwał on do 30 września. Mamy na to policzone pieniądze - zaznaczyła Rafalska.

Wyjaśniała, że pod koniec 2018 r. rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. - Nowe decyzje wydawane są na 2018 i 2019 r. Wygląda na to, że do końca kolejnego okresu zasiłkowego nie są planowane żadne zmiany i w ministerstwie też nie pracujemy nad nimi - oświadczyła minister.

Zobacz także

Podkreśliła, że rozmawiała z wicepremier na temat jej wypowiedzi w Lesznie. - Rozmawiałam z panią premier, która mówiła, że powiedziała to w trybie przypuszczającym, że nie wykluczone są zmiany w programie Rodzina 500+, że nie było to rozstrzygające i że nie przesądzała, że tego rodzaju zmiana zostanie wprowadzona - dodała Rafalska.

Szef gabinetu premiera Marek Suski powiedział we wtorek, że kwestia poszerzenia programu Rodzina 500 plus+ nie była na razie dyskutowana podczas obrad rządu. - To indywidualny pomysł wicepremier Beaty Szydło. Premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o nim z mediów - mówił.

RadioZET.pl/PAP/DG