Zamknij

Stefan W. znowu zostanie zbadany? Rodzina Adamowicza chce nowej opinii biegłych

02.12.2019 11:34
Rodzina Pawła Adamowicza chce ponownych badań psychiatrycznych Stefana W.
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Rodzina Pawła Adamowicza chce, by ponownie zbadano Stefana W., podejrzanego o zamordowanie prezydenta Gdańska. Wniosek w tej sprawie jest już w gdańskiej prokuraturze.

Paweł Adamowicz został śmiertelnie dźgnięty nożem 13 stycznia podczas finału WOŚP w Gdańsku. Po niemal jedenastu miesiącach od tragicznych wydarzeń podejrzewany o zabójstwo Stefan W. może zostać znów przebadany. Chce tego rodzina zmarłego prezydenta miasta.

Zobacz także

Jak przekazał mec. Jerzy Glanc, pełnomocnik rodziny Adamowiczów, w gdańskiej prokuraturze złożono już wniosek o powołanie nowego zespołu biegłych psychiatrów, który miałby od nowa zająć się sprawą i sporządzić nową opinię o stanie jego zdrowia oraz zbadać, czy w chwili zabójstwa był poczytalny.

Opinia wydana przez biegłych nie rozwiewa szeregu wątpliwości, które dotyczą stanu zdrowia psychicznego Stefana W., dlatego zdecydowaliśmy się złożyć wniosek o powołanie nowego zespołu biegłych

– przekazał mec. Glanc.

Śledczy dysponują opinią na temat poczytalności podejrzanego, ale wciąż nie ujawnili, co w niej zawarto. Zdaniem rodziny prezydenta, z tej opinii nie wynika wprost, czy podejrzany o zabójstwo prezydenta był poczytalny.

Opinia nie odnosi się do szeregu kwestii, które naszym zdaniem są dość istotne, aby móc się wypowiedzieć co do stanu zdrowia. Chcemy dowiedzieć się, czy Stefan W. miał zniesioną zdolność rozpoznawania znaczenia swojego czynu i pokierowania swoim postępowaniem

– dodał Glanc.

Jeżeli prokuratura przychyli się do wniosku złożonego przez rodzinę zamordowanego prezydenta, powołany zostanie nowy zespół biegłych, którzy jeszcze raz zajmą się badaniem stanu zdrowia psychicznego Stefana W. i spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy w chwili zabójstwa był poczytalny.

Zobacz także

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP