Zamknij

Rodzina ukradła 4 tys. złotych z puszki WOŚP. Jest akt oskarżenia

Redakcja
10.10.2017 17:10
Rodzina ukradła 4 tys. złotych z puszki WOŚP. Jest akt oskarżenia
fot. Archiwum RadioZET.pl

Jest akt oskarżenia dla 5-osobowej rodziny, która będąc wolontariuszami wykradła ponad 4 tys. złotych z puszki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzy kobiety i dwaj mężczyźni przyznali się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zagłosuj

Czy polskie prawo jest zbyt łagodne?

Liczba głosów:

51-letnia kobieta i jej dwie córki w wieku 20 i 25 lat oraz dwaj mężczyźni w wieku 31 i 34 lat, w tym mąż jednej z młodszych kobiet, przyznali się do kradzieży pieniędzy ze zbiórki na WOŚP. Tylko jedno z nich po złożeniu wyjaśnień nie przyznało się do winy. Oskarżeni 15 stycznia 2017 roku, jako wolontariusze WOŚP, uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na terenie Sopotu.

Kradzież z zaplombowanej puszki

W styczniu po zbiórce pieniędzy na WOŚP rzeczniczka prasowa sopockiej policji asp. Karina Kamińska poinformowała, że zatrzymano trzy kobiety i dwóch mężczyzn, którzy zarejestrowali się jako wolontariusze i zbierali datki na WOŚP. Z policyjnych ustaleń wynikało, że wśród zarejestrowanych w sopockim sztabie WOŚP jako wolontariusze znajdują się osoby wcześniej notowane za kradzieże.

5 lat więzienia

Prokuratura Krajowa poinformowała we wtorek, że Prokuratura Rejonowa w Sopocie skierowała do Sądu Rejonowego w Sopocie akt oskarżenia w tej sprawie. – Działając wspólnie i w porozumieniu wyjęli z puszek i przywłaszczyli pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 4 tysiące 60 złotych – czytamy w komunikacie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz