Afera na lekcji religii w szkole. Rodzice oburzeni słowami katechety

25.11.2019 18:19
Szkoła
fot. LUKASZ SOLSKI/East News

''Sakramentalna dziwka" - takie słowa z ust katechety miały paść na lekcji religii w szkole podstawowej w Rokietnicy. Oburzeni rodzice wystosowali do dyrekcji szkoły oficjalny protest - informuje poznańska ''Gazeta Wyborcza''. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Do kontrowersyjnej sytuacji na lekcji religii w szkole podstawowej w Rokietnicy doszło pod koniec października. Poznańska ''Gazeta Wyborcza'' przytacza relację jednej z mam. 

Opowiadając o Halloween, posunął się zdecydowanie za daleko. Powiedział, że dzieci, które chodzą po domach i zbierają tego dnia cukierki, zachowują się jak sakramentalne dziwki. Rozumiem, że Kościół ma negatywne stanowisko wobec Halloween, ale takie słownictwo jest niedopuszczalne

CZYTAMY W ''GAZECIE WYBORCZEJ''

Słowa świeckiego katechety nie spodobały się grupie rodziców, którzy wystosowali oficjalny protest do dyrektorki szkoły. Ich zdaniem katecheta przekroczył ''wszelkie granice i nie powinien mieć kontaktu z dziećmi''. 

Zobacz także

Karolina Nawrocka, dyrektorka szkoły podstawowej w Rokietnicy, odbyła rozmowę z katechetą. Mężczyzna bronił się, mówiąc, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. - Na następnej lekcji w mojej obecności przeprosił uczniów, którzy poczuli się urażeni jego sformułowaniami. Otrzymał również oficjalne upomnienie - poinformowała w rozmowie z ''Gazetą Wyborczą'' dyrektorka szkoły. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza