Zamknij

Szybowiec spadł na jezdnię. Na miejscu straż pożarna i śmigłowiec LPR

14.09.2022 18:43

Wypadek lotniczy w miejscowości Rokitnica na Pomorzu. Szybowiec spadł na jezdnię. Na miejsce przybyły cztery zastępy straży pożarnej i śmigłowiec LPR. Według wstępnych ustaleń poszkodowane zostały dwie osoby.

wypadek
fot. JAROSLAW JAKUBCZAK/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Jak podał "Dziennikowi Bałtyckiemu" bryg. Łukasz Płusa, oficer prasowy KW PSP w Gdańsku, szybowiec spadł na jezdnię.

Wypadek lotniczy z udziałem szybowca. Są poszkodowani

Wypadek wydarzył się po godzinie 17:30 w miejscowości Rokitnica na ul. Słowackiego. Miejsce to znajduje się w pobliżu 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.

- W miejscowości Rokitnica, w gminie Pruszcz Gdański, doszło do wypadku lotniczego z udziałem szybowca - przekazał asp. Marcin Tabiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim. - Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej - dodał.

Według wstępnych ustaleń w wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Rannymi mieli się już zająć ratownicy z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Dziennik Bałtycki"