Zamknij

Nie żyje kobieta, którą ukąsił nieznany owad. Tragiczny finał akcji ratunkowej

27.06.2022 17:56

W Rokitnie nieopodal Szczekocin doszło do śmiertelnego ukąszenia przez owada. Mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia 46-latki. Najprawdopodobniej kobieta była uczulona na jad owada. 

Śmigłowiec LPR
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Do tragicznego zdarzenia w Rokitnie w województwie śląskim doszło w niedzielę 26 czerwca. Po godzinie 13 dyspozytor odebrał zgłoszenie o kobiecie, którą ukąsił owad. Na miejsce natychmiast wysłano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 – Po przyjeździe pierwszych zastępów straży pożarnej, na miejscu zastano kobietę zaopatrywaną przez zespół ratownictwa medycznego. Prowadzono resuscytację krążeniowo-oddechową. Niestety lekarz stwierdził zgon – powiedział w rozmowie z ''Dziennikiem Zachodnim'' rzecznik PSP w Zawierciu asp. Grzegorz Nowak. 

Do tej pory nie wiadomo, jakiego gatunku owad spowodował śmierć kobiety. Sekcja zwłok 46-letniej mieszkanki Rokitna wykaże, czy była uczulona na jad.

Ukąszenie owada – gdy pojawią się te objawy, natychmiast dzwoń po pomoc 

Spadek ciśnienie, duszność, spory obrzęk – te objawy pojawiające się po ukąszeniu owada wymagają pilnej interwencji lekarskiej. Świadczą one o wstrząsie anafilaktycznym. W Polsce około 2-5 proc. populacji jest uczulonych na jad owadów błonkoskrzydłych (pszczoły, osy, trzmiele, szerszenie, mrówki). 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni