Zamknij

Polska stanie. Rolnicy zapowiadają obornik i traktory na drogach

01.10.2020 19:17
Protest roników w Warszawie
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Rolnicy zablokują kilkadziesiąt dróg krajowych i wojewódzkich. Utrudnienia będą od rana w środę, 7 października- dowiaduje się Radio ZET.

Rolnicy zablokują kilkadziesiąt dróg krajowych i wojewódzkich. Utrudnienia będą od rana w środę, 7 października - dowiaduje się Radio ZET.

Zobacz także

Pomysły są różne: niektórzy koordynatorzy działań chcą wylać na drogę obornik, niektórzy wyjechać traktorami. Czy protesty będą zgłaszane? "Dla nas legalność strajków nie jest ważna, bo ustawa wprowadzana przez posłów PIS według nas jest nielegalna, a jest procedowana i my będziemy zachowywać się tak samo"- mówi Radiu ZET Michał Kołodziejczak z AGROunii.

Rolnicy zablokują drogi w Polsce

Rolnicy sprzeciwiają się tzw. 5 dla zwierząt, ustawie, która zakazuje chowu zwierząt na futro oraz zakazuje uboju rytualnego na eksport. Według organizatorów strajku te zmiany będą miały wpływ na całe rolnictwo.

Zobacz także

Rolnicy protestowali już w Warszawie. Kilka tysięcy osób z Placu Trzech Krzyży przemaszerowało najpierw przed Sejm, później przed Pałac Prezydencki. Mieli trąbki, bębny, transparenty z napisami "Obronimy polską wieś", "Pogrzeb polskiego rolnictwa", czy "Piątka Kaczyńskiego zabije rolnika każdego".

Zobacz także

Po rozmowach z prezydentem Andrzejem Dudą Michał Kołodziejczak powiedział, że nie widzi nadziei w jego działaniach, a jedynie w działaniach strajkowych. Wcześniej działacze AGROunii w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego odpalili race dymne na Rondzie Dmowskiego w Warszawie, blokując na chwilę drogę.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/RadioZET