Roman Kłosowski nie żyje. Aktor miał 89 lat

Redakcja
11.06.2018 11:39
Roman Kłosowski
fot. Mariusz Gaczynski/ East News

Nie żyje Roman Kłosowski – poinformował w poniedziałek ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Był aktorem filmowym i teatralnym, znanym głównie z roli Romana Maliniaka z serialu telewizyjnego „Czterdziestolatek”. Aktor miał 89 lat.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Roman Kłosowski był związany m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie. Poza serialem telewizyjnym „Czterdziestolatek” wystąpił także w takich filmach jak „Zamach”, „Hydrozagadka”, „Eroica”, „Baza ludzi umarłych”, „Kramarz”, „Czy jest tu panna na wydaniu?”.

W 1974 r. w „Czterdziestolatku” Jerzego Gruzy zagrał swoją słynną rolę – wścibskiego i ambitnego Romana Maliniaka, którego nie znosi i unika jak ognia inżynier Stefan Karwowski. Do postaci Maliniaka Kłosowski powrócił po latach w serialu „Czterdziestolatek. 20 lat później” – wówczas Maliniak był już sławnym i zamożnym dostojnikiem państwowym.

Roman Kłosowski nie żyje 

W latach 1976-1981 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Powszechnego w Łodzi.

Wystąpił też w wielu spektaklach Teatru Telewizji – m.in. jako Szwejk w „Spotkaniach ze Szwejkiem” Jarosława Haszka (1989, reż. Paweł Trzaska) i jako Królik w „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla (1995, reż. Maciej de Korczak-Leszczyński).

RadioZET.pl/PAP/DG