Romaszewska: poprawki PiS i sposób ich wprowadzania są nie do przyjęcia. Będzie weto?

Redakcja
30.11.2017 07:39
Romaszewska
fot. PAP

Na razie nie ma mowy o kolejnym wecie, ale sposób procedowania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym jest nie do przyjęcia - tak mówi Zofia Romaszewska, doradczyni prezydenta, która przygląda się uważnie burzliwym obradom sejmowej komisji sprawiedliwości.

Zdaniem byłem opozycjonistki, obecnie jednej z najbardziej zaufanych doradczyń Andrzeja Dudy, nie do przyjęcia jest też część poprawek, z którymi PiS czekał do ostatniej chwili.

Zobacz także

Kilka kartek z tymi poprawkami zarówno posłowie, jak i prezydenccy ministrowie otrzymali tuż przed posiedzeniem komisji i natychmiast, bez czasu na zastanowienie się, rozpoczęło się głosowanie nad nimi. Na pomoc ściągnięto kolejnego prezydenckiego ministra, Pawła Muchę. Na pytanie, czy możliwe jest weto wobec tej ustawy, Zofia Romaszewska odpowiada, że "to zależy, co się będzie dalej działo".

Prezydent przebywa obecnie z wizytą dyplomatyczną w Wietnamie. Jak nieoficjalnie informują "Fakty" TVN, w planach jest kolejne spotkanie między Andrzejem Dudą a prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim.

Zobacz także

RadioZET.pl/JC/MP