Zamknij

Będą wyższe zasiłki społeczne. Rząd przyjął zmiany

Redakcja
17.07.2018 12:41
Rośnie kwota zasiłków społecznych
fot. MONKPRESS/East News

Rząd przyjął zmiany w zasadach przyznawania zasiłków w ramach pomocy społecznej. Od października wzrosną kryteria dochodowe do otrzymania świadczenia, ale również wyższe będą wypłacane przez państwo kwoty zasiłku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, kryterium dochodowe do otrzymania zasiłku dla osoby samotnie gospodarującej będzie za trzy miesiące wynosiło 701 zł (wzrost o 11 proc.), a dla osoby w rodzinie 528 zł (wzrost o 3 proc.).

Zobacz także

Jednocześnie od października wrosną kwoty samych świadczeń społecznych. Maksymalna kwota zasiłku stałego wyniesie 645 zł (wzrost o 7 proc.).

Kwota stanowiąca podstawę ustalenia wysokości pomocy pieniężnej na usamodzielnienie, na kontynuowanie nauki i pomoc na zagospodarowanie w formie rzeczowej wzrośnie maksymalnie do 1763 zł (wzrost o 2 proc.).

Zobacz także

Większa będzie również kwoty z dochodu z 1ha przeliczeniowego z pracy dla rolników indywidualnych do wysokości 308 zł (wzrost o 7 proc.).

Ponadto osoby posiadające w Polsce status uchodźcy, ochronę uzupełniającą lub zezwolenie na pobyt czasowy mogą otrzymać wyższy zasiłek w wysokości od 647 do 1376 zł.

Zmiany w prawie przyjęto rozporządzeniem przez Radę Ministrów 11 lipca.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD

C