Zamknij

Rośnie liczba emerytów. Co na to pracodawcy?

Redakcja
06.03.2017 17:24
Emeryci
fot. PAP

W tym roku na emeryturę może odejść nawet pół miliona pracowników. To bez wątpienia efekt obniżenia wieku emerytalnego. Co to może oznaczać dla pracodawców?

Nowoczesne i innowacyjne branże nie powinny mieć problemów z zatrzymaniem swoich pracowników. Kłopotu masowych odejść na upragnioną emeryturę mogą obawiać się firmy produkcji mebli, handlowcy, a także słabo opłacane usługi publiczne. Część osób skusić może propozycja pozostania w pracy, będąc jednocześnie na emeryturze.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Osoby takie mogą zostać zatrudnione na umowę zlecenie, umowę o dzieło, a nawet umowę o pracę - przypomina Łukasz Wacławik, specjalista ubezpieczeń społecznych z krakowskiej AGH.

Zagłosuj

Czy w 2017 roku przejdziesz na emeryturę?

Liczba głosów:

Obniżenie wieku emerytalnego

19 grudnia ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę obniżającą wiek emerytalny. Przywraca ona zasady przechodzenia na emeryturę obowiązujące przed reformą autorstwa rządu PO-PSL. Kobiety będą odchodziły na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźni w wieku 65 lat. Dokument wejdzie w życie z dniem 1 października 2017 roku. 

- To piękny dzień dla mnie i piękny dzień dla "Solidarności", która walczyła o prawa pracowników - mówił prezydent i podkreślał, że ustawa niczego nie nakazuje, a jedynie daje możliwość wyboru.

RadioZET.pl/DG