Rośnie liczba samobójstw wśród nastolatków. Statystyki przerażają

Redakcja
07.11.2017 18:19
Rośnie liczba samobójstw wśród nastolatków. Statystyki przerażają
fot. Pixabay

Lawinowo rośnie liczba nastoletnich samobójców w Polsce. W 2017 roku może paść tragiczny rekord – alarmuje najnowsza "Rzeczpospolita". Statystyki mówią same za siebie. Każdego miesiąca 44 dzieci próbuje się zabić.

Zagłosuj

Miałeś/-aś kiedyś myśli samobójcze?

Liczba głosów:

Od początku tego roku do października na swoje życie targnęło się 440 nieletnich, 66 z nich zmarło. Większość z usiłujących przerwać swe życie (433 osoby) miała między 13 a 18 lat. Reszta spraw dotyczyła jeszcze młodszych dzieci, w wieku 7-12 lat – czytamy w „Rz”, która opiera swoje wyliczenia na policyjnych statystykach.

Zbyt wysokie wymagania

O jednym z powodów takiego stanu rzeczy mówi prof. Brunon Hołyst. – Obecnie młodzież niezbyt dobrze czuje się w naszym kraju. Stawia się im zbyt wysokie wymagania, a niezbyt wiele oferuje w zamian – twierdzi ekspert.

Wyścig szczurów

Według oficjalnych statystyk, w 2017 roku, każdego miesiąca aż 44 dzieci usiłowało targnąć się na własne życie. W praktyce ta liczba może być jeszcze większa, bowiem wiele przypadków nigdy nie wychodzi „poza dom”. Innym powodem przerażających statystyk jest zbyt duże tempo życia. – Dzieci już od przedszkola biorą udział w wyścigu szczurów – alarmuje znany psycholog Edward Nęcki w Interia.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/Interia/strz