Zamknij

Gwiazda Instagrama zatrzymana na granicy z Polską. Grozi jej 7 lat więzienia!

Redakcja
29.06.2018 17:01
Modelka
fot. Instagram/mary_khrest

Rosyjska modelka, stylistka i instagramerka została zatrzymana na przejściu granicznym w Brześciu. Celnicy znaleźli w jej bagażu jeden gram marihuany. Teraz kobiecie za przewożenie narkotyków może grozić nawet 7 lat więzienia.

Maria Chriestina, popularna w Rosji modelka, stylistka i wizażystka, bardzo aktywna w mediach społecznościowych (przede wszystkim na Instagramie, gdzie legitymuje się nickiem mary_khrest) podróżowała z Wilna na Białoruś. Była pasażerką samochodu osobowego i w swoim bagażu przechowywała marihuanę, której posiadanie jest u naszych wschodnich sąsiadów zabronione.

Zatrzymania dokonali białoruscy celnicy na przejściu granicznym w Brześciu. Incydent miał miejsce 5 maja bieżącego roku, ale dopiero teraz poinformowały o tym media. Dowodem na to jest fakt, iż ostatni wpis na profilu Marii Chriestiny datuje się właśnie na 5 maja.

Grozi jej 7 lat więzienia

- Zgodnie z ustaleniami, 26-letnia obywatelka Rosji nabyła na terytorium Unii Europejskiej niebezpieczny środek narkotyczny - marihuanę o masie co najmniej 1,14 grama i ukryła go w bagażu podręcznym - poinformowali przedstawiciele Komitetu Śledczego Białorusi z Brześcia, cytowani przez polsatnews.pl.

Dodatkowo w jej organizmie wykryto obecność marihuany. Teraz 26-latka będzie za swój czyn odpowiadać przed sądem. Za nielegalne przewożenie przez granicę środków narkotycznych może jej grozić nawet do 7 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/Instagram/MP

C