Motorówka wywróciła się do góry dnem. Łódź dosłownie przykryła turystów

05.08.2019 15:56
Rowy. Motorówka wywróciła się przy wejściu do portu. Łódź przykryła turystów
fot. Youtube screen

W Rowach w województwie pomorskim przy wejściu do portu do góry dnem wywróciła się łódź motorowa z turystami na pokładzie. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale cała sytuacja uwieczniona na nagraniu wygląda groźnie.

W Rowach nad Bałtykiem wpływająca w piątek do portu łódź motorowa wywróciła się po uderzeniu dużych fal, które wzmagały się pomiędzy falochronami. Na pokładzie łodzi było osiem osób, w tym dzieci i dwóch członków załogi. Wszyscy wpadli do wody, część z nich łódź dosłownie przykryła.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało i skończyło się na strachu. Do tragedii nie doszło, bo wszyscy mieli kapoki. Na miejscu szybko pojawili się ratownicy, a turystów i członków załogi udało się bezpiecznie wyciągnąć na ląd.

Jak przekazał Radiu Koszalin Marek Chadaj, ratownik WOPR, nie można było zadysponować łodzi. „Ratownicy wskakiwali do wody na zasobnikach i bojkach. Uratowano sześciu turystów oraz dwie osoby załogi. Wszyscy są cali i zdrowi. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie dzięki pomocy plażowiczów, którzy natychmiast zawiadomili ratowników” – mówił Chadaj.

Moment wywrócenia motorówki i reakcję plażowiczów nagrała przypadkowa osoba.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Koszalin