Zamknij

Róża Thun u Szymona Hołowni. "To będzie nowy duch z Polski"

10.11.2021 12:52
Róża Thun
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Róża Thun dołącza do Polski 2050 Szymona Hołowni. - To rodzina polityczna, która będzie wzmacniać to, co robimy już w Polsce. Będzie to nowy duch z Polski - mówiła europosłanka, która kilka miesięcy temu opuściła Platformę Obywatelską.

Róża Thun zasili szeregi Polski 2050. - Cieszę się, że mogłam się przyłączyć do tej rodziny politycznej ("Odnówmy Europę" - "Renew Europe" - red.) wraz z partią Polska 2050 - powiedziała europosłanka wcześniej związana z Platformą Obywatelską.

Róża Thun u Szymona Hołowni. Nowy transfer Polski 2050

- To rodzina polityczna, która będzie wzmacniać to, co robimy już w Polsce. Będzie to nowy duch z Polski. Mam poczucie, że wracamy do epicentrum wydarzeń. Głos Polski często był słuchany, np. wtedy, gdy Bronisław Geremek był europosłem - mówiła Thun.

Wcześniej nowy transfer Polski 2050 ogłosiła w mediach społecznościowych belgijska eurodeputowana Hilde Vautmans. "Nasza formacja Renew Europe powitała swoją pierwszą polską członkinię z Polski 2050. Miło mieć panią Różę Thun na pokładzie, jako 99. europosłankę naszej grupy. Liczę na owocną współpracę dla obrony naszych podstawowych wartości" - napisała na Twitterze.

Szymon Hołownia, ogłaszając wstąpienie Thun w szeregi Polski 2050, powiedział, że "to jest ten moment, w którym Unia Europejska musi się odnowić, żeby budować naszą wspólną przyszłość". - Chcemy polityki, która mieści się nie w kategoriach kadencji, ale pokolenia - dodał. Dlatego, jak mówił, Polska 2050 dołącza do rodziny frakcji "Odnówmy Europę" (Renew Europe). Ta frakcja w Parlamencie Europejskim powstała w 2019 r. Skupia ugrupowania liberalne.

RadioZET.pl/PAP - Piotr Śmiłowicz

C