Zamknij

Rozpoczęło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS

Redakcja
06.04.2018 19:45
PiS
fot. PAP

W piątek po godz. 19. w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej rozpoczęło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego PiS; wśród tematów poruszanych podczas spotkania ma być m.in. kwestia wyborów samorządowych oraz czwartkowych decyzji Komitetu Politycznego PiS.

W posiedzeniu Komitetu Wykonawczego udział biorą m.in.: prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Komitet Wykonawczy PiS składa się z przewodniczącego, przewodniczących Rad Regionalnych oraz prezesów Zarządów Okręgowych.

Jak dowiedziała się PAP, podczas spotkania poruszona ma zostać strategia przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi, w tym kwestia objazdu polityków PiS po Polsce, który ma się rozpocząć 15 kwietnia.

Zagłosuj

Czy członkowie rządu powinni otrzymywać wysokie premie?

Liczba głosów:

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker zapowiedział w piątek, że to Pomorze Środkowe, a dokładnie okręg koszaliński, będzie celem jednej z pierwszych wizyt prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego po konwencji partii zaplanowanej na 14 kwietnia.

Podczas spotkania Komitetu Wykonawczego PiS poruszony ma zostać też temat czwartkowych decyzji podjętych podczas spotkania Komitetu Politycznego PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w czwartek, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich. Mają też zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców. Kaczyński zapowiedział też, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu, którzy są politykami, zdecydowali się na przekazanie swoich nagród na cele społeczne do Caritasu.

RadioZET.pl/pap/maal