Zamknij

Rozprawa w SN dot. Kamińskiego odbędzie się. Przyłębska i Ziobro protestują

Redakcja
27.07.2017 09:35
Rozprawa w SN dot. Kamińskiego odbędzie się. Przyłębska i Ziobro protestują
fot. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta

Mimo wniosków prezes Trybunału Konstytucyjnego i prokuratora generalnego o zawieszenie postępowania, 9 sierpnia odbędzie się rozprawa w Sądzie Najwyższym w sprawie ułaskawienia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego - ustaliło Radio ZET. 

- Dopiero na rozprawie 9 sierpnia Sąd Najwyższy zdecyduje, jak odpowie na wniosek prezes TK i prokuratora generalnego - mówi Radiu ZET jeden z sędziów SN.

Julia Przyłębska i Zbigniew Ziobro domagają się, by rozprawa nie odbyła się w tym terminie, bo Trybunał Konstytucyjny będzie dopiero ustalał, czy Sąd Najwyższy w ogóle może wypowiadać się o ułaskawieniu obecnego koordynatora służb.

Sędziowie rozpatrzą wnioski 9 sierpnia, na rozprawie. Oba dokumenty - ten od Zbigniewa Ziobry i Julii Przyłębskiej - wpłynęły do Sądu Najwyższego tuż po tym, jak parlament przyjął ustawę dotyczącą jego funkcjonowania. Prezes Trybunału podaje, że u niej jeszcze nie odbyła się rozprawa, która rozstrzygnie, czy Sąd może zajmować się ułaskawieniem Kamińskiego przez Dudę. Tym samym Przyłębska uważa, że wcześniej w Sądzie Najwyższym nie może zapaść finalne rozstrzygnięcie w tej sprawie. Wnosi zatem o jej zawieszenie. Ten wniosek popiera Zbigniew Ziobro  

Sąd Najwyższy orzekł, że Andrzej Duda przekroczył swoje kompetencje ułaskawiając osoby, wobec których nie zapadł jeszcze prawomocny wyrok. 

RadioZET.pl/KM