Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Marian Kowalski ma nową partię. Ma być biblijna i antykomunistyczna

13.02.2018 10:02
xxx wiadomosci

Marian Kowalski powraca do polityki. Zarejestrowano nową partię „Ruch 11 Listopada”, która przez samych działaczy określana jest jako „antykomunistyczna i biblijna”.

Marian Kowalski ma nową partię. Ma być biblijna i antykomunistyczna fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/EAST NEWS

Kowalski swoją nową grupę opisuje jako „jedyną w Polsce partię antykomunistyczną i biblijną”. Sam został jej prezesem. Zachęcił też, aby zgłaszali się do niego ludzie, którzy chcą działać w polityce, ale zaznaczył, że nie jest to „fanklub Mariana Kowalskiego”. Jako poglądy członkowie ruchu deklarują „Konserwatyzm = Antykomunizm, czyli 3xP — silny Paszport, silny Portfel, nabity pistolet…”.

Koniec potępiania za stanie pod blokiem

Zagłosuj

Czy zagłosowałbyś na nową partię Mariana Kowalskiego?

— Uważam, że ten ruch wypełni pewną lukę polityczną, zwłaszcza jeśli mamy na myśli tę część prawicową, patriotyczną, konserwatywną. Rozpoczynamy nowy marsz niepodległości Polaków! Koniec potępiania za stanie pod blokiem, nazywanie patriotów naziolami. Polska to wielki i dumny naród! — czytamy w oświadczeniu Kowalskiego.

Z partią związany jest także Paweł Chojecki, pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie, z którym Kowalski prowadzi internetowy program wideo.

USA wzorem

Działacz partii Andrzej Turczyn jako źródło inspiracji wymienia Stany Zjednoczone.

— Oni mają Konstytucję, która liczy 7 artykułów i dwadzieścia kilka poprawek i na tej bazie działa całe państwo od kilkuset lat! Partia musi mieć niewiele więcej, a może mniej. Udało się napisać statut na 7 stronach, z czego pierwsza strona to jest preambuła odwołanie się do Deklaracji Niepodległości Polski (wzorowanej na Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych) i mamy bardzo krótki statut 39 punktów — powiedział cytowany przez „Wprost”.

RadioZET.pl/maal

Oceń