Zamknij

Tragiczna śmierć miesięcznego dziecka. Policja: Maltretowali je rodzice

22.07.2020 22:28
Ruda Śląska nie żyje miesięczne dziecko
fot. Shutterstock

Kilka godzin walczyli dziś lekarze z katowickiego szpitala o życie miesięcznego chłopczyka z Rudy Śląskiej. Niemowlę było maltretowane przez rodziców. Wyrodni opiekunowie zostali zatrzymani, pastwili się również nad 14-miesięczną córką!

Policja z Rudy Śląskiej zatrzymała już rodziców niemowlęcia – przekazał PAP Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Chłopczyk, który niedawno przyszedł na świat, był w tak złym stanie, że trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Koszmar przeszła też 14-miesięczna siostra, która również trafiła do lecznicy. Maleńkie dzieci były maltretowane przez nieodpowiedzialnych rodziców. Pogotowie wezwała zapewne ich rodzina. 

Ruda Śląska: Zmarło miesięczne dziecko. Maltretowali je rodzice

Zobacz także

Lekarze musieli reanimować dziecko, niestety pociecha zmarła na oddziale intensywnej terapii.

Zatrzymani zostali rodzice chłopca, a ich drugie dziecko - 14-miesięczna dziewczynka również została przewieziona do szpitala na badania

– poinformował asp. Ciozak.

Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające. Trwa zbieranie dowodów i zabezpieczanie śladów w mieszkaniu. O dalszych szczegółach makabrycznej sprawy będziemy informowali na bieżąco. 

RadioZET.pl/PAP/