Auto wjechało w grupę osób na pasach. Jedna osoba nie żyje, trzech rannych

Redakcja
12.12.2018 22:23
Ruda Śląska. Auto wjechało w grupę osób na pasach. Jedna osoba nie żyje
fot. Dariusz Wagner/‎INFORMACJE DROGOWE - ŚLĄSK I OKOLICE/Facebook

Tragiczny wypadek w Rudzie Śląskiej. Samochód kierowany przez 60-latka wjechał w pasażerów, którzy chwilę wcześniej wysiedli z autobusu miejskiego. Na miejscu zmarła 77-letnia kobieta, a trzy inne osoby zostały ranne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformował mł. asp. Roman Aleksandrowicz z rudzkiej policji, kobiety wysiadły z autobusu linii 146 na przystanku przy ul. Orzegowskiej. W chwili, gdy wjechał w nie volkswagen caddy, znajdowały się na oznakowanym i oświetlonym przejściu dla pieszych.

- Samochodem kierował 60-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Był trzeźwy - relacjonował Aleksandrowicz. Krótko po wypadku kierowca powiedział policjantom, że nie widział kobiet na przejściu. Dopiero gdy w nie wjechał, miał poczuć lekkie uderzenie.

Zobacz także

Najciężej poszkodowana 77-letnia kobieta była reanimowana. - W wyniku reanimacji udało się na pewien czas przywrócić poszkodowanej funkcje życiowe, które jednak później ustały. Kobieta poniosła śmierć - poinformował policjant.

Trzy pozostałe kobiety zostały przewiezione do szpitala. Szczegóły ich stanu zdrowia nie są znane; wstępne oględziny na miejscu wypadku wskazywały, że obrażenia są poważne.

W środę wieczorem na miejscu wypadku nadal pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Wyjaśniane są okoliczności zdarzenia. Kierowca samochodu jest w dyspozycji policji i prokuratury. Może odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD