Zamknij

Matka zamordowała noworodka. Włożyła go do opakowania po pieluszkach

Redakcja
23.06.2018 16:50
Noworodek

Prokuratura oskarżyła mieszkankę Rudy Śląskiej o zabicie jej nowo narodzonego dziecka. Udusiło się ono po tym, jak matka włożyła je do opakowania po pieluszkach. Najstarszy syn kobiety najpierw schował zwłoki dziecka w piwnicy, a później je zakopał.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O skierowaniu przez rudzką prokuraturę aktu oskarżenia w tej sprawie poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Elwira G. mieszkała wraz z mężem i sześciorgiem dzieci. - W 2017 r. zaszła w nieplanowaną ciążę, o której poza mężem nikt z rodziny nie wiedział - podała prokuratura.

Matka zamordowała noworodka

Według ustaleń śledztwa, G. urodziła syna w lutym br. w toalecie domu, w którym mieszkała. Po przerwaniu pępowiny umieściła dziecko w opakowaniu po pieluszkach, co spowodowało śmierć noworodka na skutek uduszenia.

Kobieta przekazała reklamówkę swojemu najstarszemu synowi. Mężczyzna najpierw schował ciało dziecka w piwnicy budynku, a następnie zakopał je na terenie nieużytków w Rudzie Śląskiej.

Zobacz także

Elwira G. trafiła do szpitala w związku z powikłaniami po porodzie. Wyniki sekcji zwłok dziecka wskazywały, że dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia.

Kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa, a jej synowi - utrudniania postępowania. Proces będzie się toczył przed Sądem Okręgowym w Gliwicach.

RadioZET.pl/PAP/DG