Zamknij

Pościg w Rudzie Śląskiej. Policjanci śmiertelnie postrzelili 36-latka

19.04.2021 09:25
policja
fot. Śląska Policja

Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę podczas pościgu w Rudzie Śląskiej. Mundurowi oddali strzały, kiedy 36-latek sięgnął po broń. Mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę na ulicy Szyb Andrzeja - podał "Dziennik Zachodni". - Rozpoczął się pościg. W trakcie ucieczki mieszkaniec Rudy Śląskiej-Bykowiny staranował radiowóz, którym funkcjonariusze próbowali zablokować mu drogę. Kiedy dojechał do skarpy i nie miał już możliwości dalszej jazdy, wybiegł z samochodu - przekazało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji, cytowane przez "Dziennik Zachodni". 

36-latek zaczął wówczas mierzyć do funkcjonariuszy. - Policyjni kontrterroryści oddali strzały ostrzegawcze, które mężczyzna zignorował, więc mundurowi byli zmuszeni użyć broni - poinformowała KWP. 

Strzelanina w Rudzie Śląskiej. Policjanci śmiertelnie postrzelili mężczyznę

Jak podaje PAP, powołując się na relacje policji, mężczyzna, który miał być zatrzymany w sprawie narkotykowej, mierzył do funkcjonariuszy z ostrej broni i taranował policyjne samochody. Z ustaleń agencji wynika, że miał on zostać zatrzymany na polecenie bytomskiej prokuratury.

W pościgu brali udział policyjni kontrterroryści, bo zachodziło podejrzenie, że może to być osoba niebezpieczna, która może mieć broń. Na widok policjantów mężczyzna ruszył samochodem, taranując kilka radiowozów.

- Mężczyzna celował z broni do funkcjonariuszy, wtedy policjanci oddali strzały. Raniony mężczyzna był reanimowany, ale nie udało się go uratować. Okazało się, że postrzelony celował z broni ostrej - powiedział PAP jeden ze śląskich policjantów.

Śląska Policja
fot. Śląska Policja
Śląska Policja
fot. Śląska Policja
Śląska Policja
fot. Śląska Policja
Śląska Policja
fot. Śląska Policja

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/"Dziennik Zachodni"/PAP/

C