Zamknij

Zabójstwo podczas libacji alkoholowej. "Sąsiedzi zauważyli otwarte drzwi i kałużę krwi".

Redakcja
09.01.2019 08:43
Ruda Śląska
fot. slaska.policja.gov.pl

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd w Rudzie Śląskiej tymczasowo aresztował mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Libacja alkoholowa zakończyła się śmiercią jednego z biesiadników.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

W minioną sobotę do dyżurnego policji w Rudzie Śląskiej dotarło zgłoszenie o śmierci 62-latka z Kochłowic. Informację przekazali sąsiedzi mężczyzny. Gdy policjanci i zespół pogotowia ratunkowego pojechali do wskazanego mieszkania, rzeczywiście znaleźli zwłoki właściciela lokalu. Charakter i rodzaj obrażeń wskazywały, że mężczyzna stał się ofiarą zabójstwa. Jak podaje Dziennik Zachodni, "sąsiedzi zauważyli otwarte drzwi i kałużę krwi".

Śledczy wykonali wszystkie niezbędne czynności, a prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Z kolei policjanci ustalili, że feralnej nocy denat spożywał alkohol wraz ze swoim późniejszym oprawcą. 62-letni mężczyzna został ostatecznie zatrzymany przez mundurowych. 

Zobacz także

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu prokuratorskich zarzutów. Natomiast na wtorkowym posiedzeniu rudzki sąd rozpatrzył wniosek o zastosowanie wobec 62-latka trzymiesięcznego aresztu. 

RadioZET.pl/slaska.policja.gov.pl/Dziennik Zachodni/MP